День української писемності та мови відсвяткували у Гумниській ЗОШ І-ІІ ступенів.
Учні 5-9 класів під керівництвом учителя української мови і літератури Сірої Галини Михайлівни підготували усний журнал «У писемності та мові – наша сила». Школярі розповіли про етапи становлення та розвитку української мови, її значення в житті кожної людини. З метою поширення педагогічного досвіду Сіра Г.М. запросила колег на відкритий урок з української мови у 9 класі.
Учні 1,3 класів взяли участь у годині спілкування «Рідна мова чиста, як сльоза» під керівництвом Іванів Ганни Омелянівни. Вірші, прислів’я та приказки про українську мову звучали з уст дітвори.
Класну годину «О слово рідне, хто без тебе я?» для другокласників підготувала Бойко Ольга Володимирівна. Учитель наголосила на ролі Т. Шевченка та І.Франка у розвитку української мови.
Класний керівник 5,6 класів Короляк Лідія Андріївна залучила школярів до бесіди «І багата, і чудова моя рідна українська мова». Різнобарв’я вишиванок і святковий настрій спонукали учнів до натхненного читання поезій про мову.
Під час виховної години «Рідне слово, материнська мова» учні 7 класу вшанували пам’ять Нестора Літописця. Класний керівник Батюк Оксана Миколаївна розповіла цікаві факти з життя давньоруського подвижника, покровителя учителів та учнів.
Дев’ятикласник взяли участь у вікторині «Вічне слово», яку підготували разом із класним керівником Іванів Богданою Володимирівною. Школярі здійснили короткий екскурс в історію рідної мови. А ребуси, кросворди, мовознавчі вікторини стали основою жвавих обговорень, виру емоцій та висновків про значення української мови у житті громадян нашої держави.
Учні 5-9 класів і вчителі навчального закладу долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Незважаючи на хвилювання, учасники залишали клас з гарним настроєм та позитивними враженнями.
|